Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Chciał udusić kierowniczkę pociągu. Powód? Nakryła go na paleniu w toalecie!

Chciał udusić kierowniczkę pociągu. Powód? Nakryła go na paleniu w toalecie! Fot. PKP Intercity

O tym, że lepiej nie zadzierać z kierownikiem pociągu przekonał się pewien mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, który zamierzał podróżować pociągiem relacji Świnoujście – Przemyśl. Jego podróż zakończyła się na szyciu rozbitej głowy-informuje portal swinujskie.info.

Mężczyzna zamknął się w toalecie i zanim pociąg ruszył zapalił w niej papierosa. Przez drzwi czuć było dym, który zaniepokoił przechodzącą obok kierownik pociągu.

Dym papierosowy poczuła kierownik pociągu i natychmiast ruszyła dać burę niesfornemu pasażerowi. Gdy ten otworzył toaletę, zaczął krzyczeć, aby dała mu spokój- relacjonuje portal.

Na podniesionym głosie jednak się nie skończyło. Według relacji kobiety, mężczyzna rzucił się na nią i próbował dusić. Ta broniąc się odepchnęła go, a napastnik upadł i rozbił sobie głowę.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że palacz-dusiciel wcześniej spożywał alkohol. Jego rana na głowie okazała się na tyle poważna, że konieczne okazało się zszycie rany głowy. Pociąg odjechał bez opóźnienia. Pasażer musiał poczekać na kolejny skład- czytamy na portalu.

pc/swinoujskie.info