Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Bombardier dostarczył pociągi do San Fransisco

Bombardier dostarczył pociągi do San Fransisco Fot. Bombardier

Bay Area System Rapid – BART, czyli system szybkiego transportu szynowego w rejonie Zatoki San Francisco, zaczął korzystać z nowych pociągów Bombardiera.

 

Nowe pociągi przeszły wszystkie testy i otrzymały certyfikaty niezbędne do tego, żeby zaczęły wozić pasażerów. Ogółem kontrakt, który będzie realizowany do 2021 roku zakłada dostarczenie łącznie 775 nowych wagonów “Fleet of the Future”.

Grace Crunican, dyrektor generalny BART, poinformował, że każdy wagon w nowych pociągach ma mieć po troje drzwi z każdej strony, wygodne fotele, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej. Pociągi mają być też bardziej oszczędne w eksploatacji. Bombardier poinformował, że wszystkie pociągi będą wyjeżdżać z fabryki w Plattsburgh (stan Nowy Jork).

BART poinformował, że składy Bombardiera mają zastąpić całą istniejącą flotę przewoźnika, który obsługuje newralgiczne połączenia na terenie Kalifornii, w rejonie Oakland i San Fransisco. A w ich projektowanie byli zaangażowani mieszkańcy rejonu Zatoki San Fransisco, którzy będą korzystać z tych pociągów.

Składy mają być napędzane przez silniki systemu napędowego Bombardier Mitrac, który zakłada m.in. odzyskiwanie energii podczas hamowania. Systemy pokładowe zostaną zintegrowane z elektronicznym układem sterowania pociągiem.