NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Alstom dostarczy pociągi metra do Santo Domingo

Alstom dostarczy pociągi metra do Santo Domingo

MM
Fot. Wiki Commons

Alstom podpisał kontrakt na dostawę 10 trzywagonowych pociągów Metropolis. Umowa dotyczy także dostawy pokładowego systemu sygnalizacji, na potrzeby projektu rozbudowy przepustowości linii 1 metra Santo Domingo.

Nowe pojazdy mają być produkowane w zakładzie Alstomu w Santa Perpetua w Barcelonie. Linia 1 metra Santo Domingo obsługuje 16 stacji na długości 14,5 km. Nowe pociągi, które dostarczy Alstom, będą mogły kursować w trakcji wielokrotnej, połączonych ze sobą lub z pociągami floty dostarczonej wcześniej przez Alstom i zakupionej przez OPRET, co pozwoli na elastyczne dostosowanie przepustowości do potrzeb pasażerów.

Nowe pociągi będą miały podobny wygląd, funkcjonalność i cechy, jak pociągi Metropolis kursujące obecnie w metrze Santo Domingo, takie jak szerokie drzwi, szerokie przejścia i niska podłoga dla optymalnego przepływu pasażerów. Pojazdy zostaną wyposażone w dodatkowe funkcje i postęp technologiczny. Zamontowane zostanie oświetlenie LED w strefie pasażerskiej, ulepszony zostanie system informacji pasażerskiej. Dodatkową cechą nowych pociągów będzie nowy projekt pulpitu maszynisty, który zostanie zintegrowany z innymi elementami kabiny oraz nowoczesny wyświetlacz dla maszynisty.

Dzięki elastycznym konfiguracjom pociągi Metropolis firmy Alstom mają zaspokoić różne potrzeby klientów na całym świecie: od 2 do 9 konfiguracji wagonów, różne systemy napięcia, stalowe koła lub opony, w pełni zautomatyzowane lub obsługiwane ręcznie, a także z indywidualnym projektem wnętrza. Pociągi można dostosować do istniejącej infrastruktury i różnych potrzeb w zakresie przepustowości.

Pociągi Metropolis charakteryzują się niskim poziomem hałasu, dużymi możliwościami recyklingu i zoptymalizowaną efektywnością energetyczną, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Ponad 30 miast zamówiło lub obsługuje pociągi Metropolis, w tym Amsterdam, Singapur, Panama City, Barcelona, Paryż, Rijad, Dubaj, Sydney i Montreal.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności