Transport miejski Wiadomości

6,5 tys. zł dla motorniczego w Tramwajach Warszawskich? Chętnych do pracy brakuje

6,5 tys. zł dla motorniczego w Tramwajach Warszawskich? Chętnych do pracy brakuje Fot. Tramwaje Warszawskie/Mariusz Sokół

Nawet 6,5 tys. zł może zarobić motorniczy w Tramwajach Warszawskich. Chętnych do pracy jednak nie ma. Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców- pisze money.pl, powołując się na “GW”.

Radni komisji infrastruktury mieli przyjrzeć się sytuacji w miejskiej spółce Tramwaje Warszawskie. Wysokość zarobków motorniczych ujawnił podczas posiedzenia prezes Wojciech Bartelski.

Ile zarabia motorniczy? Z podanych przez Bartelskiego informacji wynika, że kierujący tramwajem w stolicy może liczyć na 5,5 tys. zł brutto wynagrodzenia zasadniczego. Do tego 500 zł premii za punktualność oraz inne dodatki. W sumie, jak pisze “Wyborcza”, zarobki mogą sięgnąć 6,5 tys. zł- czytamy na portalu money.pl.

W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie. Chętnych do pracy jednak brakuje.

Wymagania są wysokie, warunki trudne, sito gęste, rynek pracy trudny, więc motorniczowie rezygnują z tej ciężkiej pracy- stwierdził na łamach gazety Bartelski.

Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kazimierczak.

Brawo polska klasa polityczna! Motorniczy zarabia już tyle co wiceminister! I będą podwyżki bo nie ma chętnych! Na motorniczego oczywiście – napisał.

pc/money.pl