Wydarzenia

Znowu pociąg znalazł się na złym torze – czy życie pasażerów było zagrożone?

Znowu pociąg znalazł się na złym torze – czy życie pasażerów było zagrożone?

Przez godzinę pasażerowie pociągu TLK relacji Lublin-Szklarska Poręba musieli stać za stacją Warszawa-Włochy. Ich pociąg zamiast do Grodziska Mazowieckiego został skierowany starą trasą na tory prowadzące przez Sochaczew. PKP PLK bada sprawę.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę ok. godz. 22:30. “Zaraz za stacją Warszawa Zachodnia pociąg stanął. Okazało się, że skierowano nas na zły tor. Kierownik pociągu powiedział, że jest to wypadek bez następstw i musimy tak stać” – napisał jeden z podróżujących pociągiem.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia: “Doszło prawdopodobnie do pomyłki. Specjalna komisja wyjaśni, dlaczego doszło do takiej sytuacji, a wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje” – zapewnił.

Według relacji świadków, pasażerowie byli strasznie zdenerwowani: “Mamy szczęście, że nic nie jechało z naprzeciwka, bo już nie miałbym jak napisać tego maila” – to słowa jednego z pasażerów.

Maciej Dutkiewicz zapewnia jednak, że zagrożenia życia nie było.”Pociąg został mylnie skierowany, ale zgodnie z zasadami ruchu kolejowego. Pasażerowie otrzymali poczęstunki i napoje. Byli pod opieką drużyny konduktorskiej” – wyjaśnił.

Rzecznik powiedział ponadto, że zdarzenie nie wpłynęło na ruch innych pociągów. – Przed północą pociąg został wycofany i skierowany na właściwy tor.

źródło:Kontakt24