Ekonomia i rynek Kolej na świecie Polityka Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Tabor Transport miejski

Znamy wynik postępowania KIO ws. odwołania PESY dotyczącego przetargu Tramwajów Warszawskich!

Znamy wynik postępowania KIO ws. odwołania PESY dotyczącego przetargu Tramwajów Warszawskich! Fot. Hyundai

Zakończyło się postępowanie Krajowej Izby Odwoławczej ws. pierwszego odwołania Pesa dotyczącego przetargu Tramwajów Warszawskich.

Poniżej krótka informacja o wyroku oraz oficjalny komentarz PESA:

Informacja o wyroku:

KIO uznała zarzuty dotyczące sposobu produkcji za nieudowodnione, a potwierdziła zarzut, że Hyundai nie wykazał, iż nie ma zaległości podatkowych. Zamawiający będzie musiał unieważnić wybór, wyjaśnić kwestię nie zalegania Hyundai z podatkami, a potem ewentualnie może dokonać ostatecznego wyboru oferty. Od tej decyzji uzależnione będzie dalsze działanie Pesa.

Komentarz Pesa:

„Przyjmujemy decyzję KIO z szacunkiem i nadzieją ponieważ w toku postępowania Hyundai musiał ujawnić wiele nieznanych do tej pory informacji ze swojej oferty. Jedne z nich, dotyczące sposobu produkcji są według nas podstawą do odrzucenia oferty Hyundai i stąd nasze kolejne odwołanie.  Inne informacje były ważne dla opinii publicznej, jak choćby ta, że obietnice uruchomienia produkcji w Polsce  to był tylko marketing, a wszystkie tramwaje zostaną wyprodukowane w Korei. Podsumowując – po zakończonym postępowaniu mamy znacznie więcej dokumentów i danych wskazujących na nierzetelność oferty Hyundai i stąd nasze ponowne odwołanie”

Więcej informacji będziemy przekazywać z biegiem sprawy.