NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Złoty Dragon wyjedzie na tory. Z okazji 20-lecia PKP CARGO

Złoty Dragon wyjedzie na tory. Z okazji 20-lecia PKP CARGO

Redakcja
Fot. PKP CARGO

Lokomotywa ET25-001 zyskała specjalne, złote barwy z okazji 20-lecia istnienia PKP CARGO.

PKP CARGO w tym roku, podobnie jak inne państwowe, kolejowe spółki obchodzi swoje 20-urodziny. Przewoźnik towarowy z tej okazji zdecydował się okleić pierwszego Dragona dla PKP CARGO, który dostarczył Newag w ramach umowy zawartej w 2018 roku.

Przypomnijmy, że dokładnie 12 lipca 2018 roku doszło do podpisania listu intencyjnego między nowosądeckim producentem a PKP CARGO. Dopiero w październiku doszło do podpisania umowy na zakup trzech sześcioosiowych lokomotyw wielosystemowych, z końcem października wszystkie trzy lokomotywy były już gotowe do odbioru.

PKP CARGO S.A. będzie obchodzić w tym roku 20. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji jedna z lokomotyw – ET25-001 zyskała specjalne, złote barwy. Złoty Dragon to pierwsza z trzech sześcioosiowych lokomotyw zakupionych przez PKP CARGO S.A. w 2018 roku – poinformował Czesław Warsewicz, Prezes Zarządu PKP CARGO.

W tym roku swoje 20-lecie obchodzi większość spółek z Grupy PKP, a także POLREGIO, które zostało wydzielone wraz z reformą PKP z 2001 roku, której głównym założeniem miała być restrukturyzacja i sprzedaż spółek kolejowych.

Fot. PKP CARGO

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności