Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Zielona Góra-Görlitz – trzy pary pociągów w dni robocze

Zielona Góra-Görlitz – trzy pary pociągów w dni robocze fot. lubuskie.pl

Aby dostać się bezpośrednio z woj. lubuskiego do Niemiec warto skorzystać z uruchomionego połączenia Zielona Góra-Görlitz. Przejazd promocyjny odbył się 26 czerwca br.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego poinformował o przebiegu przejazdu promocyjnego na trasie Zielona Góra-Görlitz, który odbył się dwa dni temu. Połączenie uruchomiło Województwo Lubuskie.

Wydarzenie zorganizowali: Województwo Lubuskie, Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON), przewoźnicy kolejowi TRILEX i Przewozy Regionalne (POLREGIO) oraz Miasto Zielona Góra.

Uruchomienie połączenia miało miejsce już 1 lutego br. Pociągiem POLREGIO (operator po stronie polskiej) na trasie możemy dojechać bezpośrednio do niemieckiego miasta, przejeżdżając przez Żary, Węgliniec i Zgorzelec. Połaczenie ruszyło również dzięki współpracy województwa ze Związkiem Komunikacyjnym Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON). Po stronie niemieckiej operatorem jest Die Länderbahn GmbH (Trilex). Od poniedziałku do piątku, każdego dnia będą kursować trzy pary pociągów. Dwie pary pojadą w soboty, niedziele i święta.

Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 23,60 zł. Przejazd pomiędzy stacjami Zgorzelec i Görlitz jest bezpłatny. Według planu pociągi obsługiwane są przez dwuczłonowe pojazdy serii SA133 z napędem spalinowym produkcji PESA Bydgoszcz ale pojawiają się również składy spalinowe serii SA105 i SA108 produkcji ZNTK Poznań. Na pokładzie można przewieźć rowery, wózki dziecięce. Pojazdy są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadają monitoring, klimatyzację i system informacji pasażerskiej.