NaKolei.pl Bez kategorii Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni

Redakcja
Fot. Komenda Miejska Policji w Łodzi

W czwartek (25.08) w centrum Łodzi zderzyły się dwa tramwaje. Dzisiaj policja przekazała informację o rannych. Obrażenia odniosły 32 osoby, a 23 z nich trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około 16:30, na al. Mickiewicza. W obu pojazdach znajdowało się ok. 100 pasażerów. Tramwaj linii numer 14 zderzył się z pojazdem linii numer 10. Pojazdy, które uległy wypadkowi, to nowoczesne składy Pesa, które nie przejawiały problemów technicznych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie starają się ustalić jak doszło do zdarzenia. Zabezpieczyli monitoring znajdujący się w tramwajach i na okolicznych budynkach.

Tramwaj linii 14, którym kierował 49-letni motorniczy uderzył w niewyjaśnionych okolicznościach w tył jadącego przed nim tramwaju linii 10.  Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Według policyjnych danych, od początku 2022 roku w Łodzi  doszło do 81 zdarzeń z udziałem tramwajów, w tym do 26 wypadków w których 26 osób zostało rannych.

W związku z przypadkami upadków pasażerów w autobusach i tramwajach policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas podróżowania środkami komunikacji miejskiej. Regulamin obowiązujący w tych środkach transportu mówi wyraźnie, że gdy w pojeździe znajdują się wolne miejsca podróżni powinni z nich skorzystać. Ponadto pasażerowie podczas jazdy mają obowiązek trzymać się poręczy lub uchwytów co zdecydowanie wpłynie na ich bezpieczeństwo np. w sytuacji gdy prowadzący  będzie zmuszony do nagłego hamowania.

Fot. Komenda Miejska Policji w Łodzi

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności