Strona główna » Wiadomości » Wydarzenia i targi » Zagłosuj w VI edycji konkursu „Dworzec Roku”

Zagłosuj w VI edycji konkursu „Dworzec Roku”

Redakcja

Cieszyn, Oświęcim, Goczałkowice-Zdrój, Tarnów, Wągrowiec… który dworzec jako następny dołączy do grona laureatów prestiżowego konkursu „Dworzec Roku”? Wskaż swój ulubiony dworzec i wygraj mapę polskiej sieci kolejowej!

Trwa VI edycja największego konkursu kolejowego w Polsce. Inicjatywa „Dworzec Roku” z każdym kolejnym etapem zdobywa coraz większą popularność. Tylko w zeszłym roku w głosowaniu wzięło udział kilka tysięcy osób. W poprzedniej edycji prestiżowe wyróżnienie przyznano dworcowi w Cieszynie. Który dworzec w tym roku zostanie wyróżniony?

Konkurs „Dworzec Roku” to doskonała okazja do sprawdzenia jak w praktyce zmienia się polska kolej – zachęca dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji ProKolej. – Dla osób zajmujących się transportem i rozwojem miast jest to także okazja do zebrania opinii pasażerów i podpatrzenia dobrych praktyk, które można u siebie wykorzystać. – dodaje.

­Konkurs „Dworzec Roku” rozpoczyna się od zebrania propozycji obiektów, które będą podstawą prac w kolejnych etapach. Zgłoszenia może przesłać każdy – organizacje branżowe, władze lokalne, samorządy, miłośnicy architektury czy po prostu indywidualni obserwatorzy. Zebrane propozycje są weryfikowane, a następnie w teren wyruszają audytorzy, którzy weryfikują poszczególne propozycje. Badają m.in. elementy takie jak funkcjonalność, design, zagospodarowanie przestrzeni, czystość, oświetlenie, jakość komunikatów stacyjnych oraz czytelność informacji pasażerskiej, przesiadki z pociągów do komunikacji miejskiej, dostępność parkingów, atrakcyjność otoczenia czy profesjonalizm obsługi.

W poprzednich pięciu edycjach konkursu udział wzięło już ponad 80 tys. osób. Z roku na rok przybywa uczestników konkursu i jesteśmy przekonani, że VI edycja będzie cieszyć się dużą popularnością. Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że zwycięstwo konkretnego dworca to nie tylko zwrócenie uwagi na stację kolejową, ale również doskonała promocja konkretnego miasta i regionu – dodaje dr Jakub Majewski.

Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest możliwość wygrania mapy polskiej sieci kolejowej. W losowaniu nagród uwzględnieni zostaną wszyscy zgłaszający swój ulubiony dworzec kolejowy do konkursu.

Zapraszamy do oddania głosu za pośrednictwem strony internetowej: https://dworzec-roku.pl/glosowanie/ .

Tegoroczną edycję konkursu „Dworzec Roku” honorowym patronatem objęli: Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Fundacja Grupy PKP, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich. Partnerami wydarzenia są: Probet-Dasag Sp. z o.o., Lagardere Travel Retail Polska, PORR Polska.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x