Infrastruktura Transport miejski Wiadomości

Z ostatniej chwili! Przywrócono kursowanie pociągów na linii WKD

Z ostatniej chwili! Przywrócono kursowanie pociągów na linii WKD Fot. WKD

We wtorek pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów, związanymi z silnym wiatrem wiejącym na Mazowszu. WKD podała, że przywrócono już normalne kursowanie składów.

Ok. godz. 10.50 na stacji Podkowa Leśna Główna na wysokości rozjazdów na tory postojowe osunęło się drzewo, które uszkodziło sieć trakcyjną rozwieszoną nad torami w kierunku Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego/Milanówka, a także sieć 15 kV zasilającą podstacje trakcyjne. Do momentu usunięcia drzewa z sieci trakcyjnej ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów w obydwu kierunkach został wstrzymany.

Wcześniej, ok. godz. 9.50 na Dworcu Warszawa Zachodnia WKD silny podmuch wiatru uszkodził ogrodzenie terenu sąsiadującego z torem nr 2 linii WKD. Elementy ogrodzenia na długości ok. 50 metrów przewróciły się na tor. Do czasu ich usunięcia ruch pociągów prowadzony był w obu kierunkach wahadłowo wyłącznie po czynnym torze nr 1. Częstotliwość kursowania pociągów w jednym kierunku ruchu to ok. 70 minut.

Zakończenie utrudnień. Przywrócono kursowanie pociągów na linii WKD według obowiązującego rozkładu jazdy. Ok. godz. 14:00 po usunięciu drzewa załączono napięcie zasilania w sieci trakcyjnej w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna. Wznowiono kursowanie pociągów przez stację Podkowa Leśna Główna w obydwu kierunkach. Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD. Do ok. godz. 15:00 pociągi mogą kursować z odchyleniami względem standardowej organizacji ruchu od 15 do 30 minut- podała w komunikacie WKD.

pc/WKD