Infrastruktura Tabor Wiadomości

Z ostatniej chwili! Pociąg uderzył w karetkę pogotowia. Zginął lekarz i ratownik medyczny

Z ostatniej chwili! Pociąg uderzył w karetkę pogotowia. Zginął lekarz i ratownik medyczny Fot. PKP Intercity

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Pociąg uderzył w karetkę, która znalazła się między rogatkami- pisze portal wtk.pl.

Rzecznik pogotowia ratunkowego w Poznaniu Robert Judek poinformował, że karetką podróżowało dwóch ratowników medycznych i lekarz, którzy jechali do szpitala w Puszczykowie. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia została ranna. Poniżej komunikat PKP PLK na temat zdarzenia:

O godzinie 15:50 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Mosiną a Luboniem k. Poznania (trasa Wrocław – Poznań), karetka pogotowia wjechała pod nadjeżdżający pociąg relacji Katowice – Gdynia. Dwie osoby z karetki poniosły śmierć. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.  Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia- informują PKP PLK.

I dodają:

Jest przerwa w ruchu. W wyniku zdarzenia lokomotywa wykoleiła się jedną osią. Na odcinku pomiędzy Luboniem a Mosiną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Jarocin lub Ostrów Wlkp. O zmianach w komunikacji podróżni są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach przez drużyny konduktorskie- czytamy.

Utrudnienia w komunikacji

Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity poinformowała w rozmowie z portalem NaKolei.pl, że psażerowie pociągu “Artus”, który brał udział w zdarzeniu (jest ich około stu) dojadą autobusami komunikacji zastępczej do Poznania i stamtąd będą kontynuować podróż w stronę Gdyni pociągiem relacji Wrocław-Gdynia.

Będzie on odjeżdżał z Poznania przed godz. 20.00. W wyniku tego zdarzenia został również zatrzymany w Kościanie nasz pociąg relacji Wrocław-Gdynia. Z tego pociągu pasażerowie też zostaną zabrani autobusami do Poznania, skąd dalej będą kontynuować podróż. Również nasz pociąg relacji Katowice-Kołobrzeg pojedzie trasą okrężną przez Ostrów Wielkopolski- powiedziała Agnieszka Serbeńska.

pc/wtk.pl