Przewozy towarowe
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Z bocznicy kolejowej w Biskupcu odjechał pierwszy pociąg z gotowymi produktami

Z bocznicy kolejowej w Biskupcu odjechał pierwszy pociąg z gotowymi produktami Fot. EGGER

Z fabryki EGGER w Biskupcu (warmińsko-mazurskie) wyjechał pierwszy transport kolejowy z gotowymi produktami. Historyczny skład liczył 24 wagony wypełnione płytą wiórową. To kolejny, wielki moment w funkcjonowaniu biskupieckiej fabryki.

Kilka miesięcy temu uruchomiono kolejowe dostawy kleju.  Transport gotowych produktów odbywa się w wagonach typu „Habbins”, wyposażonych w ruchome grodzie załadunkowe, umożliwiające pewniejsze zabezpieczenie towaru. Załadunek pierwszego składu był testem sprawności działań logistycznych wewnątrz zakładu.

Jak mówi Dyrektor Logistyki EGGER Biskupiec Michał Serafin:

Uruchomienie transportu produktów koleją pozwoli na odciążenie kołowego konceptu logistycznego. Główny atut takiego rozwiązania, to wolumen – taki skład jest w stanie „zdjąć” jednorazowo około 60 aut z naszych dróg. Wyzwaniem nadal pozostają odbiorcy, gdyż ostatnie lata nie upłynęły pod znakiem rozwoju infrastruktury kolejowej w Polsce. Naszą nową bocznicą i podejściem do tego typu rozwiązań logistycznych, będziemy starali się to w najbliższych latach zmienić.

Uruchomienie transportu kolejowego to efekt zbudowania bocznicy kolejowej i modernizacji linii Czerwonka-Biskupiec Reszelski. Reaktywacja tego rodzaju transportu to spełnienie obietnicy danej mieszkańcom przez firmę EGGER. Według specjalistów transport kolejowy jest o wiele czystszy od drogowego. Emisja zanieczyszczeń jest tu nawet ośmiokrotnie mniejsza. Budowa bocznicy w Biskupcu jest potwierdzeniem zrównoważonej polityki środowiskowej całej Grupy EGGER.Kongres590