Działania Przewozy pasażerskie Tabor

Wzmożone kontrole klimatyzacji w PKP Intercity

Wzmożone kontrole klimatyzacji w PKP Intercity fot. NaKolei.pl

Kontrole klimatyzacji w PKP Intercity: Przewoźnik podejmuje wzmożone kontrole układów klimatyzacji w swoich pociągach w związku ze zbliżającymi się kolejnymi falami upałów.

Wszystkie wagony i elektryczne pojazdy trakcyjne PKP Intercity wyposażone w klimatyzację przechodzą wzmożone przeglądy działania i stanu układów klimatyzacji. Wzmożone kontrole klimatyzacji w PKP Intercity są konieczne w czasie trwających upałów utrudniających podróżowanie.

Kontrole odbywają się zarówno przed wyprawieniem pociągu w drogę, jak również podczas oględzin technicznych i przeglądów okresowych. W trosce o komfort podróży pasażerów, PKP Intercity dąży do utrzymania możliwie najwyższej sprawności i wydajności układów klimatyzacji w swoich pociągach.

Wydajność klimatyzacji monitorują również drużyny konduktorskie

Rewidenci taboru, którzy przygotowują pociąg do trasy, są wyczuleni na to, aby, poza sprawdzeniem stanu technicznego pociągu pod kątem zapewnienia pełnego bezpieczeństwa podróży, szczególną uwagę zwracać na sprawność układów klimatyzacji. Także drużyny konduktorskie na bieżąco monitorują jej wydajność, aby zapewnić pasażerom podróż w możliwie najbardziej komfortowych warunkach.

Jak pisaliśmy wczoraj PKP PLK w kontakcie z przewoźnikami trzyma ręke na pulsie przygotowując się na ewentualne utrudnienia na torach. Jak wymienia zarządca infrastruktury, 63 pociągi sieciowe i 157 zespołów szybkiego usuwania usterek jest w stałej gotowości do podjęcia działań. Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa ponad 1 700 dyżurnych ruchu i dyspozytorów Spółki. Takie działania wraz ze wzmożonymi kontrolami i zwiększoną liczbą pracowników podejmują PKP PLK. Zwłaszcza w czasie zagrożeń na kolei wynikających z uciążliwych upałów.