NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Wypadek kolejowy w Hiszpanii. Około 150 osób lekko rannych

Wypadek kolejowy w Hiszpanii. Około 150 osób lekko rannych

Redakcja
Fot. Albert Garcia Galle

W Katalonii doszło do zderzenia dwóch pociągów. W wyniku uderzenia lekko rannych zostało 150 pasażerów, a pięciu odniosło poważniejsze obrażenia. Komisja  bada przyczyny wypadku.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 7:50 na stacji w miejscowości Montcada i Reixac, znajdującej się na północ od Barcelony. Jak podają wstępnie hiszpańskie media, powołując się na świadków zdarzenia, jeden z pociągów stał przy krawędzi peronu, pasażerowie wsiadali i wysiadali z pojazdu, kiedy w tył pojazdu uderzył drugi pociąg.

Według informacji straży pożarnej, nikt nie zginął, natomiast sporo osób doznało lekkich obrażeń, głównie potłuczeń. Łącznie 150 osób zostało lekko rannych, natomiast 5 osób odniosło poważniejsze obrażenia i trafiły do szpitala. Na miejsce przyjechali ratownicy w łącznie 18 karetkach, którzy udzielili pomocy poszkodowanym.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności