NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Wykoleił się pociąg IC Chopin. Zablokowany ruch na linii Tychy – Rybnik

Wykoleił się pociąg IC Chopin. Zablokowany ruch na linii Tychy – Rybnik

Redakcja
Fot. Dziennik Zachodni / Mateusz Kołodziej

Dzisiaj w nocy doszło do wykolejenia pociągu PKP Intercity Chopin relacji BohuminWarszawaObecnie trwa wkolejanie dwóch wagonów.

Dzisiaj około godziny 4:15 doszło do wykolejenia dwóch wagonów składu IC Chopin na odcinku Leszczyny – Czerwionka. Nikt nie został poszkodowany w wyniku wykolejenia.

Około godziny 7:00 służby PKP PLK rozpoczęły proces wkolejania wagonów. Następnie pracownicy będą musieli określić zakres prac przy naprawie toru, aby przywrócić ruch na obecnie zablokowanej trasie Tychy – Rybnik.

Dla pasażerów pociągu zorganizowano autobusową komunikację zastępczą, którą pojechali w dalszą trasę do Krakowa i Warszawy. Za pociągi Kolei Śląskich na trasie kursują zastępcze  autobusy, natomiast pociągi dalekobieżne zostały skierowane przez zmienioną trasę.

Do całego zdarzenia doszło w czasie oberwania chmury i gwałtownej burzy. Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie doszło do podmycia torów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności