Działania Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości

Współpraca Siemens Mobility i DB: Platforma ,,Ideas Train”-innowacje dla transportu regionalnego

Współpraca Siemens Mobility i DB: Platforma ,,Ideas Train”-innowacje dla transportu regionalnego fot. Siemens

Platforma ,,Ideas Train” to rozwiązanie od Deutsche Bahn i Siemens Mobility.  Na InnoTransie zaprezentowano specjalny dwupoziomowy wagon przyszłości.

W Berlinie zaprezentowano wagon przyszłości. Siemens Mobility i Deutsche Bahn nawiązały współpracę promując nowoczesną technologię cyfrową dla regionalnych przewozów pasażerskich. Powstała platforma ,,Ideas Train”.

Wagon, który można oglądać na trwających targach InnoTrans w Berlinie podzielony jest na kilka osobnych stref, w którym dzięki cyfrowej technologii można zobaczyć i poczuć na własnej skórze, jak będzie wyglądać podróżowanie w przyszłości. „Ideas Train” to platforma dla innowacyjnych pomysłów dotyczących regionalnego transportu oraz mobilności przyszłości. Spółka Siemens Mobility to pierwszy producent pojazdów, który został partnerem tego przedsięwzięcia.

 Podczas targów InnoTrans 2018 Deutsche Bahn (DB) oraz Siemens Mobility zawarły porozumienie dotyczące współpracy przy „Ideas Train”. W wagonie znajdują się strefy związane m.in. ze sportem, pracą, relaksem. Dla pasażerów przygotowano specjalne ekrany, które wyświetlały najnowsze wiadomości.

Ideas Train stał się dostępny jako platforma dla partnerów w branży transportowej do testowania podzespołów i prototypowych rozwiązań. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Siemens przyłączył się do projektu. To silny partner, który jest w stanie pomóc nam w rozwoju i wprowadzeniu nowych innowacyjnych technologii – powiedziała Sabina Jeschke, członek zarządu w DB.

Poniżej kilka zdjęć z wnętrza wagonu udostępnione przez Siemens Mobility:

W środku znajdują się inteligentne siedzenia, wyprodukowane z przez polską firmę TAPS. Siedzenia umożliwiają kupowanie biletów, czy meldowanie się za pośrednictwem zintegrowanych ekranów dotykowych. Z poziomu fotela można również zamówić jedzenie i picie z wagonu restauracyjnego, posłuchać muzyki i obejrzeć film. Pasażer ma również dostęp do aktualnych informacji na temat podróży i alternatywnych połączeń. To wszystko składa się na płynną i spersonalizowaną podróż.

Więcej szczegółów na stronie Siemens Mobility.