NaKolei.pl Bez kategorii Wlk. Brytania: Strajk maszynistów przełożony na październik

Wlk. Brytania: Strajk maszynistów przełożony na październik

MM
fot. globalairrail.com

15 września br. w Wielkiej Brytanii miał odbyć się strajk maszynistów. Akcja protestacyjna została przełożona z uwagi na śmierć królowej Elżbiety II. Teraz okazuje się, że strajk odbędzie się najprawdopodobniej na początku października.

Jak podaje BBC, oczekiwane jest, że w pierwszych dniach października w akcji protestacyjnej o podwyżkę płac, weźmie udział 12 przedsiębiorstw kolejowych.

Aslef, brytyjski związek zawodowy zrzeszający ponad 22 tyś. maszynistów, na swoich stronach poinformował w dniu śmierci królowej Elżbiety II jedynie o odroczeniu akcji. BBC informuje, że do 20 września br. przedstawiciele Asleftu nie będą komentować sprawy.

W świetle smutnej wiadomości o śmierci królowej Elżbiety II, ASLEF postanowiło odroczyć akcję protestacyjną w czwartek 15 września. Składamy najgłębsze kondolencje jej rodzinie, przyjaciołom i krajowi – oświadczył związek zawodowy Asleft 9 września.

1 i 5 października możliwy strajk

David Horne, dyrektor zarządzający LNER, na Twitterze poinformował, że przewoźnik został poinformowany o kolejnych dniach akcji strajkowej, przypadających na 1 i 5 października. Przewoźnik zawiesił rezerwacje biletów na te dni i aktualnie analizuje, które przewozy pasażerskie będą możliwe w tych dniach.

BBC podaje, anonimowe źródło, które twierdzi, że przekazanie dziś decyzji związku zawodowego Asleft o nowych dniach protestu jest całkowicie lekceważące.

To czas, kiedy cała rodzina kolei ciężko pracuje, aby wesprzeć setki tysięcy ludzi, którzy chcą oddać hołd Jej Królewskiej Mości w czasie żałoby narodowej – cytuje BBC.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności