NaKolei.pl Wiadomości Wjechał na zakazie na przejazd. Miał dostać mandat, a okazało się że nie ma prawa jazdy

Wjechał na zakazie na przejazd. Miał dostać mandat, a okazało się że nie ma prawa jazdy

Redakcja

To miała być zwykła służba, jak co tydzień w ramach akcji „Bezpieczny Piątek”, podczas której funkcjonariusze SOK, pracownicy PLK oraz wolontariusze przypominają kierowcom przy przejazdach kolejowych o zasadach bezpieczeństwa.

Jednak 9 lipca 2021 roku na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Łódź Andrzejów osoby biorące udział w akcji były świadkami, jak kierowca Seata wjechał na przejazd, gdy sygnalizacja świetlna informowała o zbliżającym się pociągu. Zareagowali Funkcjonariusze SOK, którzy zatrzymali kierowcę w celu wylegitymowania.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Po sprawdzeniu w bazie danych przez funkcjonariuszy Policji z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi okazało się, że legitymowany 29-latek ma zatrzymane prawo jazdy z uwagi na popełnione wcześniej wykroczenia.

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji celem dalszego postępowania.

Przypomnijmy, że akcja „Bezpieczny Piątek”, jest organizowana w okresie wakacji co każdy piątek, aby przypomnieć kierowcom o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W akcji udział biorą zarówno pracownicy PLK, jak i funkcjonariusze SOK oraz wolontariusze.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności