Infrastruktura Kolej na świecie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Węgry z ETCS poziomu 2: W 2020 roku nastąpi odbiór linii zmodernizowanej przez Siemensa

Węgry z ETCS poziomu 2: W 2020 roku nastąpi odbiór linii zmodernizowanej przez Siemensa fot. Siemens

Dzięki działaniom Siemensa Węgry będą miały ETCS poziomu 2 na linii kolejowej na odcinku Százhalombatta – Pusztaszabolcs. To jedno z działań w ramach modernizacji linii, która zostanie oddana do uzytku w 2020 roku.

Węgry z ETCS poziomu 2: Siemens zmodernizuje linię kolejową na Węgrzech na odcinku Százhalombatta – Pusztaszabolcs. Zrobi to na zlecenie Węgierskiej Spółki Rozwoju Infrastruktury Państwowej.

W ramach prac na linii Siemens wyposaży ww. odcinek w ETSC poziomu 2, w system sterowania pociągiem Trainguard 200, radiowy system sterowania (RBC) oraz w całościowe zasilanie elektryczne dla systemu, instalację i telekomunikację.

Jak zapowiada Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG działania na węgierskiej linii poprawi jej przepustowość, a także zwiększy bezpieczeństwo przewozów. – Jesteśmy pionierami technologii ETCS. – dodaje.

Odcinek, którego modernizacji podejmie się Siemens to 26 km trasy, która jest odcinkiem przedłużającym trasę w relacji Kelenföld – Százhalombatta. Wszystkie działania na sieci kolejowej to aż 280 km torów linii kolejowej.

Całość prac modernizacyjnych, jakie trwają na sieci kolejowej na Węgrzech ma zakończyć się oddaniem linii do użytku w grudniu 2020 roku. Więcej na stronie Siemens Mobility.