NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Warszawska średnica zablokowana. Awaria sieci trakcyjnej

Warszawska średnica zablokowana. Awaria sieci trakcyjnej

MM
Fot. PKP S.A.

Na warszawskich peronach tłumy ludzi czekają na swoje opóźnione pociągi. Powód? Awaria sieci trakcyjnej. Utrudnienia mogą potrwać do północy.

Od godzin popołudniowych trwa duża awaria sieci trakcyjnej na średnicowym odcinku między Warszawą Centralną a Warszawą Zachodnią.  Część pociągów kierowana jest przez Warszawę Śródmieście. Awaria ta spowodowała duże utrudnienia w zakresie prowadzenia ruchu pociągów. Opóźnienia sięgają kilkaset minut i dotyczą przewoźnika dalekobieżnego, a także przewoźników regionalnych i aglomeracyjnych. Zarządca infrastruktury deklaruje przywrócenie ruchu około północy. Usterka daje się we znaki kolejarzom ze względu na cotygodniowy szczyt weekendowy.

Koleje Mazowieckie na swojej stronie poinformowały, że niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy.

Z relacji pasażerów wynika, iż na warszawskich dworcach panuje chaos przez brak odpowiedniej informacji. W godzinach popołudniowych padł także portal pasażera zarządcy infrastruktury, gdzie można na bieżąco śledzić informację o utrudnieniach. Aktualnie portal pasażera działa bez większych problemów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności