Transport miejski

Warszawa “gotowa” na wakacje

Warszawa “gotowa” na wakacje, czyli bez metra Centrum i Świętokrzyska co najmniej do końca… no właśnie, do kiedy?

fot. ZTM Warszawa

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że od 29 czerwca na wniosek wykonawcy centralnego odcinka II linii metra, z ruchu zostaną wyłączone stacje metra Świętokrzyska i Centrum. Po wcześniejszych zapowiedziach ze strony ZTM-u o takiej możliwości, taka decyzja nie dziwi. Martwi jednak brak konkretnej daty przywrócenia ruchu na tych stacjach.

Stacje będą niedostępne dla pasażerów przez całe wakacje. Podczas ich wyłączenia metro będzie kursowało jedynie na odcinkach KABATY – POLITECHNIKA i MŁOCINY – RATUSZ ARSENAŁ.

Pytanie tylko, co w praktyce oznacza sformułowanie “do końca wakacji“? Urzędnicy nie raz już udowadniali, że interpretacja pewnych regulaminów, bądź kwestii jest w ich wykonaniu zupełnie odmienna od interpetacji zwykłych ludzi.

 

Pojawia się zatem pytanie o końcu jakich wakacji mówią pracownicy ZTM-u? Początek września, kiedy uczniowie wracają do szkół? Początek października, kiedy zaczyna się kolejny rok akademicki? A może mówili o końcu wakacji HGW (odnosimy wrażenie, że ona akurat jest na całorocznych wakacjach)?

Jeśli miałoby stać się według ostatniej wersji, to warto, żeby Pani Prezydent zsynchronizowała zegarek z resztą społeczeństwa. Ale to akurat najmniejszy problem, bo cenzor naszego portalu na pewno chętnie się z nią wymieni na jakiś ze swojej kolekcji…

 

źródło: ZTM Warszawa{jcomments on}