NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie W Wielkiej Brytanii będą kolejne strajki

W Wielkiej Brytanii będą kolejne strajki

MM
fot. globalrailwayreview.com

Związek zawodowy kolejarzy RMT zapowiedział, że w listopadzie odbędą się kolejne strajki dotyczące warunków pracy i wysokości płac. Akcja strajkowa odbędzie się 3, 5 i 7 listopada i obejmie 14 przedsiębiorstw kolejowych.

RMT reprezentuje ponad 40 tyś. pracowników przewoźników kolejowych i grupie zarządzającej infrastrukturą kolejową Network Rail. BBC poinformowało, że zapowiadany strajk może wywołać podobny chaos komunikacyjny jak w przypadku poprzednich strajków, a jego skutki mogą być odczuwalne przez dłuższy czas.

Ponadto 3 listopada do strajku mają dołączyć pracownicy londyńskiego metra. O ostatnim strajku na Wyspach pisaliśmy w tym tekście.

Sekretarz generalny RMT – Mick Lynch  – oskarżył Network Rail o „nieuczciwość” w rozmowach negocjacyjnych. Network Rail zaproponował protestującym dwuletnią umowę i podwyżkę płac wszystkim pracownikom o 8% .

W całym tym sporze Rail Delivery Group była całkowicie nierozsądna, nie oferując naszym członkom żadnej umowy dotyczącej wynagrodzenia, warunków i bezpieczeństwa pracy – powiedział Mick Lynch.

Związkowcy zarzucają Network Rail, że mimo zaoferowania wyższego wynagrodzenia zmieniane są warunki pracy. Jak tłumaczą związkowcy „Network Rail starała się narzucić cięcia w pracy, więcej nietypowych godzin pracy i szkodliwe zmiany w grafikach”.

Główny negocjator ze strony Network Rail zakwestionował zarzuty związkowców, twierdząc, ze złożona oferta jest lepszą od poprzedniej. Dodatkowo zarządca infrastruktury zobowiązał się do braku zwolnień do stycznia 2025 roku.

Niestety, kierownictwo RMT wydaje się być nastawione na bardziej szkodliwe strajki, zamiast dać swoim członkom głos na naszą ofertę – powiedział główny negocjator Network Rail Tim Shoveller.

Brytyjskie media podają, iż należy spodziewać się, że tylko 20% zwykłych usług będzie działać, a zakłócenia prawdopodobnie będą występować do następnego dnia po strajkach.

Mimo wszystko RMT gotowy jest na kolejne rozmowy z grupą Network Rail.

Pozostajemy otwarci na znaczące rozmowy, ale jesteśmy niezłomni w naszej kampanii, aby wynegocjować ugodę dla wszystkich naszych członków w tym sporze – czytamy w komunikacie RMT.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności