Transport miejski

W Warszawie pasażerowie znów będą mogli korzystać z linii S3

W Warszawie pasażerowie znów będą mogli korzystać z linii S3

 

Od 6 lipca mieszkańcy Warszawy będą mogli ponownie korzystać z linii S3. Pociągi dojeżdżać będą do przystanku Warszawa Służewiec. Kursowanie składów na lotnisko Okęcie, jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie będzie możliwe dopiero po naprawie infrastruktury przez PKP PLK.

Ponadto PKP PLK przychyliła się do wniosku ZTM i SKM i wyraziła zgodę na przywrócenie kursowania linii S3. Od 6 lipca br. pociągi tej linii SKM znów powrócą na tory i będą kursowały na skróconej trasie Wieliszew/Legionowo – Służewiec, według dotychczasowego rozkładu jazdy, obowiązującego od 29 czerwca br.

Warto przypomnieć, że w związku z utrudnieniami na stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz zamknięciem linii średnicowej linia S3 kursowała przez dwa dni (29-30 czerwca) na skróconej trasie, a 1 lipca jej kursowanie zostało zawieszone.

Linia S9 od 8 lipca br. będzie kursowała według podstawowego rozkładu jazdy (obowiązującego od 29 czerwca – bez kursów weekendowych).

Pasażerowie muszą się liczyć jednak z opóźnieniami pociągów w rejonie stacji Warszawa Służewiec oraz na odcinku pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią. Taka sytuacja podyktowana jest ograniczeniami w przepustowości infrastruktury na podanych odcinkach. Według zapowiedzi ZTM-u opóźnienia mają sięgać kilku minut.

 

 

źródło: ZTM Warszawa{jcomments on}