Transport miejski

W Radomiu będzie karta miejska

W Radomiu będzie karta miejska

fot. MZDiK Radom

Jak poinformowało MZDiK w Radomiu w mieście wdrożony zostanie projekt karty miejskiej i system dynamicznej informacji pasażerskiej. Przetarg na to przedsięwzięcie, które potrwa półtora roku właśnie został rozstrzygnięty.

Rzecznik MZDiK w Radomiu Dariusz Dębski powiedział, że najniższą cenę zaproponowała spółka R&G Plus z Mielca. Wartość kontraktu oscyluje w granicach 8,9 mln zł. Spółka zagwarantowała pięcioletni okres gwarancyjny.

Wprowadzenie tych zmian w Radomiu będzie możliwe dzięki pieniądzom unijnym. Kwota dofinansowania ma wynieśc ponad 6 mln zł. 

Elektroniczna karta miejska będzie wielkości karty płatniczej. W pierwszym etapie będą na niej zakodowywane jedynie bilety okresowe obowiązujące w komunikacji miejskiej. W dalszej fazie wdrażania projektu możliwe będzie także płacenie nią za pojedyncze przejazdy. Karta ma także zastąpić w dłuższym okresie m.in. bilety parkingowe, karty biblioteczne czy bilety wstępu na miejskie baseny.

Miasto Radom planuje także nawiązać współpracę z przewoźnikiem samorządowym Kolejami Mazowieckimi oraz warszawskim ZTM-em. Plan jest taki, aby umożliwić mieszkańcom Radomia zakodowanie na swoich kartach takżę biletów obowiązujących w pociągach, którymi dojeżdżają do pracy w stolicy oraz w komunikacji stołecznej.

Poza kartą miejską ma także powstać system dynamicznej informacji pasażerskiej. Ma to pozwolić pasażerom na uzyskanie informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu lub ewentualnych zmianach w rozkładzie. Świetlne tablice informacyjne mają zostać zamontowane na 44 kluczowych przystankach w mieście.

 

 

źródło: PAP{jcomments on}