NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi W październiku odbędzie się Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei!

W październiku odbędzie się Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei!

Redakcja
Mat. Fundacja Pro Kolej

W dniach 1-2 października w Rogowie, w województwie łódzkim, odbędzie się Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei. Będzie to już druga edycja cyklicznej imprezy adresowanej wszystkich, którym zależy na rozwoju transportu szynowego. Tak, jak w zeszłym roku na Mazowszu, tak teraz w województwie łódzkim spotkają się zarówno profesjonaliści zajmujący się koleją zawodowo, jak i hobbyści, interesujących się kolejnictwem w wolnym czasie.

Według zapowiedzi organizatorów, tegoroczny Kongres ma stać się miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów na promocję branży kolejowej. Oprócz poważnych dyskusji i debat będzie też czas na wizytę studyjną na stacji kolei muzealnej oraz przejazd pociągiem specjalnym. Z pewnością wiele ciekawych wątków będzie można poruszyć podczas spotkania integracyjnego przy ognisku na stacji w Jeżowie. A ci, którym będzie jeszcze mało, wezmą udział w afterparty, zorganizowanym na stacji Rogów Towarowy.

Prezentacja konkretnych działań i sukcesów to w naszej ocenie to najlepsza inspiracja dla tych, którzy stają przed podobnymi problemami. W mniejszym stopniu chcemy opowiadać o historycznych lokomotywach i wchodzić w detale i odcienie ich malowania w poszczególnych epokach. Chcielibyśmy raczej zastanowić się, jak załatwić wiadro farby, żeby tę lokomotywę pomalować. Albo jak w ogóle dostać prawo jej pomalowania – wyjaśnia Jakub Majewski z Fundacji ProKolej, która jest pomysłodawcą październikowego Kongresu.

W programie tegorocznego Kongresu znajdą się, z jednej strony prezentacje Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Fundacji Grupy PKP, czy Urzędu Transportu Kolejowego, a z drugiej aktywistów z Galicji, Małopolski, Śląska i Pomorza. Wśród atrakcji dodatkowych przewidziano m.in. zwiedzanie zaplecza i lokomotywowni wąskotorowej, a chętni do reprezentowania poszczególnych województw będą mogli się zmierzyć w wyścigu drezyn ręcznych.

Nasze spotkanie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami z większym dorobkiem i dłuższym stażem jak i tymi które są na początku swojej drogi. Zestawienie wieloletnich doświadczeń ze świeżym spojrzeniem zawsze jest doskonałą okazją do inspirowania nowych inicjatyw – zaprasza Adam Wawrzyniak z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych która od ponad 20 lat zarządza Koleją Rogowską.

 Szczegółowy program kongresu i rejestracja jest dostępna na stronie: https://kolej365.pl/ii-kongres-entuzjastow/

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności