Strona główna » Wiadomości » W katastrofie pod Monachium zginął 24-letni pasażer. Maszyniści ciężko ranni walczą o życie

W katastrofie pod Monachium zginął 24-letni pasażer. Maszyniści ciężko ranni walczą o życie

Redakcja
Fot. DPA

Wczoraj pod Monachium doszło do zderzenia dwóch pociągów szybkiej kolei miejskiej S-Bahn. Znane są już pierwsze szczegóły, chociaż póki co służby nie chcą dzielić się swoimi podejrzeniami dot. przyczyny skierowania dwóch pociągów na kolizyjny kurs.

Wczoraj, 14 lutego 2022 roku w Schäftlarn pod Monachium około godziny 16:40 doszło do katastrofy, w której doszło do zderzenia dwóch pociągów S-Bahn. Jak informowaliśmy na łamach NaKolei.pl, w wypadku zginął jeden pasażer, teraz wiadomo, że okazał się nim być 24-letni mężczyzna. Natomiast maszynistom udało się przeżyć zderzenie, ale jak już wiadomo – trafili oni w ciężkim stanie do szpitala.

Początkowo mówiono o co najmniej 14 osobach rannych, teraz natomiast Niemiecka Agencja Prasowa informuje o co najmniej 18 osobach rannych, w tym 6 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala (wraz z maszynistami). Pociągami podróżowało łącznie 95 pasażerów.

Trwają działania służb

Policja Federalna prowadzi prace, które mają pozwolić ustalić przyczyny katastrofy. Jak poinformował rzecznik monachijskiej komendy policji, są już pewne ustalenia, które nasuwają podejrzenia co do przyczyny wypadku. Rzecznik zapytany czy przyczyną był błąd ludzki, czy techniczny – odmówił udzielenia odpowiedzi, wskazując że sprawę będą komentować, dopiero gdy przyczyna wypadku będzie już jasna.

Służby zabezpieczyły zapis z komputerów pokładowych obu pociągów, który pozwoli odtworzyć dokładny przebieg podróży jednostek. Dodatkowo policja przesłuchała już kilka osób.

Trasa cały czas zamknięta

Jednotorowy odcinek linii S7 jest cały czas nieprzejezdny. Komisja ma najpierw szczegółowo zbadać miejsce katastrofy. Rzecznik policji poinformował, że jeszcze dzisiaj po południu na miejsce wypadku ma zostać sprowadzony specjalny dźwig. Ale i tak prawdopodobnie prace Federalnej Agencji  Pomocy Technicznej rozpoczną się dopiero jutro.

Na odcinku linii S7 między Wolfratshausen a Höllriegelskreuth cały czas będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo zamknięty jest odcinek drogi krajowej B11, który biegnie wzdłuż odcinka, na której doszło do katastrofy.

 

Fot. DPA

Fot. DPA

Fot. DPA

Fot. DPA

Fot. DPA

Fot. Der Eisenbahner

Fot. Der Eisenbahner

Fot. Der Eisenbahner

Fot. Der Eisenbahner

Fot. Der Eisenbahner

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x