Transport miejski

W jaki sposób powinniśmy zajmować miejsca w komunikacji miejskiej? [INFOGRAFIKA]

W jaki sposób powinniśmy zajmować miejsca w komunikacji miejskiej? [INFOGRAFIKA] fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

W związku z zaostrzeniem kwarantanny i wprowadzeniem nowych zasad i ograniczeń, w pojazdach transportu publicznego tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.

Działanie te ma ograniczyć liczbę pasażerów komunikacji miejskiej, dzięki któremu pasażerowie będą zachowywać bezpieczny dystans od innych współpasażerów. Pesa Bydgoszcz przygotowała infografikę z symulacją adekwatną do sytuacji, na przykładzie tramwaju typu Twist.

Na infografice widzimy propozycję prawidłowego zajmowania miejsc, która pozwoli nam zachować bezpieczny odstęp od innych pasażerów. Bydgoski producent również uwzględnił na infografice “wydzielone strefy”, które znajdują się z przodu tramwajów i są niedostępne dla pasażerów z uwagi na bezpieczeństwo motorniczych.

Nasze tramwaje jeżdżą w większości polskich miast, ale zasadę takiego zajmowania miejsc można stosować w każdym pojeździe komunikacji. Chcieliśmy w prosty sposób zachęcić do pamiętania o niej – powiedział Maciej Grześkowiak, Rzecznik Prasowy Pesa Bydgoszcz.

Pamiętaj, że wyjście z domu dozwolone jest tylko w niezbędnych sytuacjach, np. w drodze do pracy lub po jedzenie. Jeśli nie musisz wychodzić #Zostanwdomu – przypomina Pesa.

Mat. Pesa Bydgoszcz