Wiadomości

W dwa dni grafficiarze wyrządzili szkody na ponad 50 tysięcy złotych w Warszawie

W dwa dni grafficiarze wyrządzili szkody na ponad 50 tysięcy złotych w Warszawie Fot. Straż Ochrony Kolei (ilustracyjne)

Tylko w ciągu dwóch dni funkcjonariusze SOK trzykrotnie ujęli grafficiarzy, którzy w swojej “działalności” wyrządzili straty na ponad 50 000 złotych

W niedzielę 28 lutego 2021 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie  dwukrotnie ujawnili  przypadki dewastacji wagonów należących do PKP Cargo.

Podczas działań prowadzonych na terenie stacji Warszawa Praga funkcjonariusze SOK zauważyli 3 młodych mężczyzn malujących graffiti na wagonach towarowych. W wyniku podjętych działań, po krótkim pościgu ujęty został jeden ze sprawców, którym okazał się 18-letni obywatel Czech. W wyniku działania „grafficiarzy” na 8 wagonach zamalowana została powierzchnia około 150m2.

Niespełna dwie godziny później ci sami Funkcjonariusze SOK zostali poinformowani o kolejnych osobach dokonujących dewastacji wagonów towarowych stojących na jednym z torów w tej samej stacji. Po przybyciu we wskazany rejon zauważyli trzech mężczyzn malujących wagony. Po krótkim pościgu funkcjonariusze SOK ujęli 26-letniego mieszkańca Warszawy oraz 25-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyźni posiadali przy sobie 2 torby z pojemnikami farb w sprayu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że do czasu przybycia patrolu SOK sprawcy zdążyli zamalować około 40m2  powierzchni na dwóch wagonach.

Kolejnego dnia, w poniedziałek 1 marca, funkcjonariusze SOK patrolujący stację Warszawa Praga Towarowa ujawnili kolejny przypadek dewastacji.  W wyniku podjętych działań ujęty został jeden z dwóch sprawców „graffiti”,  29-letni mieszkaniec Radomia.

Ogólną wartość strat powstałych w wyniku działania „grafficiarzy” wstępnie szacuje się na kwotę ponad 50 000 złotych.