NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi „V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej. Edycja TT” w Stacji Muzeum w Warszawie

„V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej. Edycja TT” w Stacji Muzeum w Warszawie

Redakcja
Fot. Stacja Muzeum

W dniach 4-6 czerwca 2021 Stacja Muzeum oraz Grupa Modelarzy Kolejowych TT SILESIA zapraszają pasjonatów miniaturowej kolei na „V Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej. Edycja TT”.

Wystawa odbędzie się w Sali Lustrzanej Stacji Muzeum i potrwa aż trzy dni. Oprócz starannie dopracowanych modułów z trzema stacjami i przystankiem osobowym z ładownią, zwiedzający będą mogli podziwiać cały przekrój taboru kolejowego, głównie w barwach PKP z okresu powojennego. W piątek 4 czerwca prezentowany będzie tabor z III epoki modelarskiej, czyli ery parowozów. W sobotę 5 czerwca zaprezentowany zostanie już nowszy tabor, z lokomotywami spalinowymi i elektrycznymi z IV epoki, czyli lat 70. i 80. W niedzielę 6 czerwca na makiecie zrobi się kolorowo za sprawą taboru z V epoki, czyli przełomu wieku XX i XXI.

Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty modelarskie, odbywające się równolegle do wystawy makiety. Będzie można podczas nich wykonać samodzielnie własną dioramę kolejową.

Dodatkową atrakcją będą darmowe zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Kolejowe ABC”, prowadzone przez Urząd Transportu Kolejowego. Zajęcia odbędą się na peronie Stacji Muzeum w sobotę 5 czerwca o godz. 12:00. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: promocja@stacjamuzeum.pl.

Bilety: dorośli – 14 zł, dzieci i młodzież – 7 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny. Warsztaty modelarskie dodatkowo płatne 20 zł za osobę.

Organizatorzy: Stacja Muzeum, Grupa Modelarzy Kolejowych TT SILESIA.

Partnerzy: Urząd Transportu Kolejowego.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności