Strona główna » Wiadomości » Kolej na świecie » „Uważaj na lukę” – Para królewska z przesłaniem dla podróżnych

„Uważaj na lukę” – Para królewska z przesłaniem dla podróżnych

MM
fot. Network rail

Pasażerowie podróżujący brytyjskimi pociągami lub metrem w weekend koronacji króla Karola usłyszą specjalną wiadomość nagraną przez samego monarchę. Koronacja Króla Karola III odbędzie się 6 maja br.

Jak podaje Agencja Reuters ogłoszenie Karola i jego żony Camilli usłyszy każdy, kto podróżuje pociągiem lub londyńską siecią metra od piątku do poniedziałku. Nagranie będzie odtwarzane na wszystkich 2570 stacjach kolejowych w Wielkiej Brytanii.

„Moja żona i ja życzymy wam i waszym rodzinom wspaniałego weekendu koronacyjnego”, pasażerowie usłyszą słowa Charlesa, a następnie życzenia szczęśliwej podróży od Camilli: „Gdziekolwiek podróżujesz, mamy nadzieję, że podróż będzie bezpieczna i przyjemna”.

Mind the gap

Wiadomość kończy się krótkim przesłaniem Karola: „I pamiętajcie, uważajcie na lukę”. Chodzi oczywiście o lukę między wagonem a peronem. Przesłanie „Mind the gap” znane jest wśród Brytyjczyków oraz odwiedzających z innych części świata.

Koronacja jest rzadkim i ekscytującym wydarzeniem i nie możemy się doczekać powitania pasażerów tą specjalną wiadomością” – powiedziała Jacqueline Starr, dyrektor generalna Rail Delivery Group, która reprezentuje brytyjską branżę kolejową.

Zarządca infrastruktury Network Rail zatrudnił na najbliższy weekend dodatkowych pracowników na stacjach, aby pomóc pasażerom w kierowaniu na koronację. Brytyjskie władze oczekują, że na wydarzenie przyjedzie tysiące osób, dlatego kolejarze apelują o zarezerwowanie więcej czasu na podróż. Ostatnia koronacja – królowej Elżbiety II – odbyła się w 1953 roku.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności