Strona główna » Wiadomości » Kadry i ludzie » UTK przeprowadza badanie satysfakcji pasażerów. Każdy może anonimowo przedstawić swoją opinię

UTK przeprowadza badanie satysfakcji pasażerów. Każdy może anonimowo przedstawić swoją opinię

Redakcja
Fot. Kamil Cywicki

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczyna drugą edycję badania satysfakcji pasażerów kolei. Każdy ma szansę na przekazanie swoich spostrzeżeń i oczekiwań, a także na wyrażenie swojego zdania o kolejowych przewozach pasażerskich.

Już drugi raz Urząd Transportu Kolejowego prowadzi badanie satysfakcji pasażerów kolei. Pierwsza edycja takiego badania została przeprowadzona w 2019 r. W ciągu dwóch lat nastąpiło wiele istotnych zmian na rynku przewozów pasażerskich, w tym ogłoszenie stanu epidemii COVID-19. Teraz UTK chce ponownie poznać opinie podróżnych.

Ankieta opublikowana na stronie internetowej posłuży do zebrania ocen i opinii pasażerów dotyczących komfortu podróży, jakości obsługi i oferowanych usług, bezpieczeństwa, oferty przewozowej czy udogodnień dla osób z niepełnosprawnością oraz o ograniczonej sprawności ruchowej. W formularzu zawarto również pytania związane z oddziaływaniem epidemii COVID-19 na ruch pasażerski. Dzięki temu możliwe będzie zweryfikowanie sposobu postrzegania przez respondentów jakości usług oferowanych przez kolej. Ponadto badanie pozwoli na poznanie preferencji pasażerów w zakresie wyboru tego środka transportu, a także aktualnej oceny wśród respondentów atrakcyjności kolei na tle innych form podróży.

Formularz składa się z kilkudziesięciu pytań. Zostały one skonsultowane z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rynku pasażerskich przewozów kolejowych oraz instytucjami publicznymi podejmującymi działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Na wypełnienie ankiety potrzeba około 15-20 minut. Warto poświęcić ten czas, gdyż zebrane informacje pozwolą na określenie zagadnień, które – zdaniem pasażerów – najbardziej wymagają poprawy. Dane te będą również cennym źródłem informacji podczas opiniowania przez Prezesa UTK planów transportowych oraz umów o świadczenie usług publicznych (PSC) przygotowywanych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego.

Formularz badania opinii pasażerów jest dostępny pod adresem: utk.gov.pl/ankieta

Wyniki badania zostaną podsumowane w specjalnym raporcie, który zostanie przekazany podmiotom rynku kolejowego oraz opublikowany na stronie internetowej Urzędu.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności