Infrastruktura Komentarze Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

UTK o opóźnieniach na trasie Poznań Główny – Leszno – Wrocław Główny

UTK o opóźnieniach na trasie Poznań Główny – Leszno – Wrocław Główny Fot. PKP PLK

Urząd Transportu Kolejowego dodał swój komentarz na temat opóźnień pociągów, zwłaszcza na trasie Poznań Główny – Leszno – Wrocław Główny, na które uskarżają się pasażerowie.

W odpowiedzi na skargi podróżnych dotyczące opóźnień pociągów UTK zwrócił się do PKP PLK, by Spółka podjęła jakieś kroki w kwestii poprawy sytuacji na torach. A dokładniej na linii kolejowej nr 271 z Poznania do Wrocławia, która przechodzi remont.

UTK komentuje sprawę – w jego opinii nie może dochodzić do tak częstych opóźnień, które sięgają nawet 60 minut. Zdaniem Urzędu PLK powinna dostosować prace na linii tak, ay nie generowały utrudnień, a jeśli to konieczne przewoźnicy powinni wprowadzić odpowiednie korekty w rozkładach pociągów czy zmianę organizacji ruchu (np. objazdy) tak, by jak najbardziej zmniejszyć czas oczekiwania na pociąg oraz czas jego przejazdu na trasie. W tym przypadku zaproponowano objazd przez Jarocin i Ostrów Wielkopolski.

Remont stacji Leszno uniemożliwia mijania się pociągów, a dodatkowe utrudnienia generuje ruch jednotorowy na odcinku Leszno-Bojanowo – to dowiodły kontrole Urzędu. Niektóre zmiany i ograniczenia wygenerowane podczas prac nie zostały wprowadzone do rozkładu jazdy. Przez co podróżni muszą czekać na pociąg, czasem nie wiadomo jak długo.

Więcej na stronie UTK. Zachęcamy do śledzenia komunikatów PKP PLK oraz przewoźników o ewentualnych pracach, opóźnieniach czy zmianach w organizacji ruchu pociągów.