NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi UTK: Masz 18 lat? Możesz wygrać podróż koleją po całej Europie!

UTK: Masz 18 lat? Możesz wygrać podróż koleją po całej Europie!

Fot. PKP Intercity

Jeśli masz 18 lat to możesz wziąć udział w konkursie DiscoverEU. Nagrodą jest bilet na podróż po Europie- zachęca Urząd Transportu Kolejowego.

W konkursie mogą wziąć udział obywatele Unii Europejskiej urodzeni między 2 lipca 2000 a 1 lipca 2001 roku włącznie.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe. Zwycięzcy będą mogli podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 r. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie, przysługuje Ci prawo do udziału w konkursie DiscoverEU na specjalnych warunkach- czytamy w komunikacie.

Uczestnicy mogą podróżować zarówno indywidualnie, jak i w grupie złożonej z maksymalnie pięciu osób. Można to zaznaczyć w formularzu zgłoszenia.

W przypadku gdy uczestnicy zdecydują się podróżować w grupie, przed wysłaniem zgłoszeń powinni wyznaczyć lidera grupy. Lider wypełnia formularz zgłoszenia, bierze udział w quizie i udziela odpowiedzi na pytanie dodatkowe. W momencie wysłania zgłoszenia lider otrzyma kod, który musi przekazać pozostałym członkom grupy, aby umożliwić im rejestrację- informuje UTK.

Członkowie grupy muszą zarejestrować się online, podając swoje dane osobowe- informuje UTK.

Jako uczestnik staniesz się ambasadorem projektu DiscoverEU. Dlatego organizatorzy poproszą Cię o relację z Twojej podróży. Możesz to robić na przykład za pomocą Instagrama, Facebooka lub Twittera, z hasztagiem #DiscoverEU. Możesz też zrobić prezentację o tej podróży w swojej szkole lub miejscowości. Możesz również wziąć udział w konkursie na zdjęcia i wideo #DiscoverEU #Competition i wygrać fantastyczne nagrody. Doskonałym źródłem inspiracji mogą być zdjęcia i filmy z poprzednich rund konkursu- czytamy.

Laureaci będą podróżować koleją. Aby jednak umożliwić im dotarcie do najdalszych zakątków Europy, w ramach inicjatywy DiscoverEU oferowana jest także podróż alternatywnymi środkami transportu, np. autobusem czy promem, z uwzględnieniem odległości oraz aspektów czasowych i środowiskowych. Podróże lotnicze będą brane pod uwagę wyłącznie w wyjątkowych przypadkach.

W ubiegłym roku bilety otrzymało prawie 30 tys. młodych ludzi. W tym roku przewidziano ich 20 tysięcy.  Termin zgłoszenia upływa 16 maja 2019 r. o godz. 12:00 czasu letniego europejskiego. Szczegóły na stronie internetowej UTK.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności