NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie USA: Samolot rozbił się na torach kolejowych. Pilot wyciągnięty na sekundy przed zderzeniem [WIDEO]

USA: Samolot rozbił się na torach kolejowych. Pilot wyciągnięty na sekundy przed zderzeniem [WIDEO]

Redakcja
Fot. WFLA

W Los Angeles mały samolot szkolno-treningowy rozbił się na przejeździe-kolejowo drogowym. Na pomoc ruszyła policja, która wyciągnęła poszkodowanego pilota z wraku na kilka sekund przed zderzeniem.

W Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Los Angeles doszło do sytuacji mrożącej krew w żyłach. W niedzielę (9 stycznia 2022 r.) samolot Cessna 172 wystartował z lotniska Whiteman Airport. Chwilę potem samolot zaczął tracić wysokość z powodu awarii silnika. Chwilę potem samolot rozbił się na przejeździe kolejowo-drogowym nieopodal miejsca startu.

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że samolot rozbił się blisko posterunku policji Foothill Department LAPD. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze, którzy pierwsze co poczynili skierowali się do przewoźnika kolejowego Metrolink, aby wstrzymał ruch swoich podmiejskich pociągów na szlaku.

Poprosiłem Metrolink o zatrzymanie pociągów, ale najwyraźniej tak się nie stało – powiedział sierż. Joseph Cavestany.

Początkowo policjanci nie chcieli wyciągać pilota z rozbitego samolotu, nie wykluczając urazu kręgosłupa – byli przekonani, że Metrolink zatrzyma swoje pojazdy. Niedługo potem zaczęły zamykać się rogatki, policjanci ujrzeli zbliżający się z dużą prędkością pociąg. Funkcjonariusze natychmiast wyciągnęli poszkodowanego z samolotu i odciągnęli go z przejazdu kolejowego. Kilka sekund później z maszyny został już tylko szczątki.

Kiedy takie rzeczy się zdarzają, po prostu działasz – powiedział oficer Damien Castro. – Tak naprawdę nie masz zbyt wiele czasu na myślenie.

Pilotem okazał się 70-letni Mark Jenkins, który po całym zdarzeniu trafił do szpitala z licznymi obrażeniami i złamaniami. Jak poinformował krewny poszkodowanego, Jenkins jest doświadczonym, byłym pilotem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Według krewnego pilota, Jenkins prawdopodobnie starał się posadzić maszynę na torach kolejowych, aby uniknąć ewentualnych ofiar wśród osób postronnych.

Nie spodziewał się pociągu pędzącego z prędkością 80 mil na godzinę – powiedział Mortensen, krewny pilota.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności