NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Unia Europejska znowu rozdaje bilety młodym na podróż pociągami po całej Europie

Unia Europejska znowu rozdaje bilety młodym na podróż pociągami po całej Europie

Redakcja
Fot. Komisja Europejska

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. To podróż głównie koleją z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu. Jest to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie! Program DiscoverEU stanowi jeden z elementów programu Europejskiego Roku Kolei 2021.

Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż. Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy oraz również jej bogactwo kulturowe i historię. Jest to również doskonała  okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu.

W tej rundzie zgłoszeń w konkursie mogą wziąć udział również wszyscy ci, którzy kwalifikowali się do udziału w dwóch poprzednich turach w 2020 r. odwołanych ze względu na pandemię COVID-19.

Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU w czerwcu 2018 r. bilety otrzymało prawie 70 tys. młodych ludzi.

W tym roku runda potrwa do wtorku 26 października 2021 r. (do godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003 r. (włącznie),
  • w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Zwycięzcy konkursu mogą podróżować przez co najmniej jeden dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 r.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności