NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Ukraina: Zlewali diesla z lokomotyw. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Ukraina: Zlewali diesla z lokomotyw. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Redakcja

Maszynista Kolei Ukraińskich oraz jego wspólnicy usłyszeli przed sądem zarzuty, w sprawie kradzieży paliwa z baków lokomotyw spalinowych przewoźnika. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Równe przedstawiła akt oskarżenia przeciwko maszyniście Kolei Ukraińskich i dwóm jego wspólnikom, którzy okradali swojego pracodawcę, a tym samym zajęli mienie przedsiębiorstwa państwowego.

Śledztwo wykazało, że maszynista zatrzymywał lokomotywę na szlaku, gdzie czekali na niego jego wspólnicy z samochodem dostawczym. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku w marcu br., gdy spuszczali paliwo z pojazdu na szlaku z Zdołbunowa do Kostopola. Przy mężczyznach znaleziono dwadzieścia 30-litrowych kanistrów.

Przeszukano domy oskarżonych, podczas których znaleziono 47 tys. hrywien. Dodatkowo w domu jednego z mężczyzn znaleziono 100 litrów kradzionego paliwa oraz kanistry i sprzęt do spuszczania diesla z lokomotyw.

Mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności od trzech do pięciu lat.

Plaga kradzieży na ukraińskiej kolei

Zlewanie paliwa z ukraińskich lokomotyw nie są rzadkością. W ostatnim czasie, pod koniec października udało się złapać na gorącym uczynku również trzech mężczyzn. Ich sposób działania był natomiast inny, ponieważ maszynista miał podłączać się do instalacji, a następnie na szlaku wyrzucać pełne kanistry w wyznaczonym miejscu, na które czekali już jego wspólnicy. Wpadli, ponieważ w nocy ich samochód dostawczy zatrzymała policja, szybko potem dotarli do maszynisty, z którym współpracowali.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności