NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Ukraina: Pociągi tylko dla zaszczepionych. Kontrole przed wejściem do pociągu

Ukraina: Pociągi tylko dla zaszczepionych. Kontrole przed wejściem do pociągu

Redakcja
Fot. UZ

Ukraiński Rząd w ostatnim rozporządzeniu przewiduje zaostrzenia obostrzeń dla transportu pasażerskiego, w regionach „żółtych” i „czerwonych”, gdzie liczba zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem ukraińskiego rządu, od 21 października na tzw. „żółtych” i „czerwonych” strefach pandemicznych w kraju będą obowiązywać nowe obostrzenia dla kolejowego transportu pasażerskiego. W praktyce na terenie całego kraju pasażerowie będą mogli korzystać z transportu dalekobieżnego pod warunkiem posiadania potwierdzenia przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki, lub unijny paszport covidowy, bądź ujemny wynik testu PCR (wykonanego na 72 godziny przed podróżą). Od 23 września cała Ukraina została objęta „żółtą strefą zagrożenia epidemicznego”

Nowe zasady będą dotyczyć również niedawno przywróconych pociągów z Polski na Ukrainę (które po półtora roku przerwy uruchomiono 10 października).

Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od 21 października, ale nie będą dotyczyć one osób poniżej 18 roku życia. Konduktorzy Kolei Ukraińskich będą zobowiązani do sprawdzania potwierdzeń o szczepieniu, bądź teście PCR w trakcie kontroli biletów. W przypadku braku potrzebnych dokumentów, konduktor nie wpuści takiego pasażera na pokład pociągu. Konduktorzy kontrolą biletów oraz „paszportów covidowych” zajmą się na peronach stacji.

Ponieważ sprawdzanie większej liczby dokumentów może powodować kolejki przy wejściu na pokład, prosimy pasażerów o zrozumienie sytuacji i wcześniejsze przybycie na stację, zachowanie spokoju i dystansu na peronie – czytamy w komunikacie Kolei Ukraińskich.

Koleje Ukraińskie będą chciały wprowadzić mobilne punkty testów PCR na największych stacjach kolejowych w kraju.  Ostatniej doby na Ukrainie odnotowano 12 772 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności