NaKolei.pl Wiadomości Ukraina: Ostrzał pociągu ewakuacyjnego. Nie żyje konduktor, jedna osoba została ranna

Ukraina: Ostrzał pociągu ewakuacyjnego. Nie żyje konduktor, jedna osoba została ranna

MM
Fot. Censor

Rosyjskie wojsko w nocy w obwodzie donieckim przeprowadziło nalot, w wyniku którego został uszkodzony pociąg ewakuacyjny Kolei Ukraińskich. Konduktor nie żyje, a druga osoba z załogi została ranna.

Koleje Ukraińskie poinformowały, że pociąg relacji Kramatorsk – Lwów zmierzał do miejscowości Łyman, aby zabrać mieszkańców ze strefy zaciekłych walk wojennych. Skład został trafiony odłamkami pocisków w pobliżu stacji Brusin. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna i zabrana do szpitala w Słowiańsku.

Pociąg jadący do Łyman został ostrzelany. Jechał z 22-osobową załogą kolejarzy bez pasażerów, by ich odebrać ze stacji. Jeden konduktor zginął, jeden został ranny. Koledzy stracili życie ratując życie. Zrobimy wszystko, aby wydostać naszą załogę i pasażerów – napisał na Facebooku Aleksander Percowski, Członek Zarządu Kolei Ukraińskich.

Jak podają Koleje Ukraińskie –  Ukrzaliznytsia – dokładają teraz wszelkich starań, aby ewakuować załogę uszkodzonego pociągu i wszystkich pasażerów, w tym około 100 dzieci, czekających na ratunek na dworcu w Łyman.

Ostrzał potępił prezes Kolei Ukraińskich, który stwierdził, że ostrzał powietrzny pociągu ewakuacyjnego jest podłym, nieludzkim ciosem w drogę życia, którą niosą kolejarze.

To straszliwy cios dla tych, którzy na co dzień ratują cywilnych Ukraińców i torują „drogę życia” ponad 2 milionom ocalałych – czytamy w komunikacie Ukrzaliznytsia .

Koleje Ukraińskie spełniają niezwykle ważną rolę w ewakuacji ludności cywilnej z zagrożonych obszarów. Kolejarze ewakuowały już ponad 2 mln osób na zachód Ukrainy. Rosjanie utrudniają ewakuację ludności, na początku marca wysadzili tor na linii do miejscowości Irpień koło Kijowa, gdzie kobiety i dzieci oczekiwały na pociąg ewakuacyjny – który uległ wykolejeniu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności