NaKolei.pl Wiadomości Uczepił się pociągu Kolei Śląskich. „Gapowicz” przejechał tak kilka przystanków [WIDEO]

Uczepił się pociągu Kolei Śląskich. „Gapowicz” przejechał tak kilka przystanków [WIDEO]

Redakcja
Mat. Żywiec Info

W województwie śląskim doszło do bardzo niecodziennej sytuacji. Mężczyzna wszedł na tylną (zgodnie z kierunkiem jazdy) część pociągu i przejechał tak kilka przystanków.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 października około godziny 15:00. Mężczyzna wdrapał się na elektryczny zespół trakcyjny Pesa Elf, pociągu Kolei Śląskich, po czym odjechał na nim ze stacji w Żywcu w kierunku Katowic. Mężczyzna wykorzystał jako podstawki pod nogi element konstrukcyjny jednostki – w miarę prostą i sporą lukę przy sprzęgu.

Mężczyzna znajdował się na tylnej części pociągu. Zauważyła go dyżurna ruchu, która zatrzymała pociąg. Po wyjściu kierownika mężczyzny już nie było. Na razie nie udało się go schwytać. Sprawą zajmuje się Straż Ochrony Kolei – powiedział Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich dla SE.

Mężczyzna „wskoczył” na EZT w Żywcu, przejechał kolejno przystanki: Pietrzykowice Żywieckie, Łodygowice, Łodygowice Górne, aby w okolicach przystanku Wilkowice Bystra uciec. Zabezpieczono monitoring, który ma pomóc w ustaleniu tożsamości „gapowicza”.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności