Kadry i ludzie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Trwają szkolenia Straży Ochrony Kolei z wykorzystaniem taboru Kolei Śląskich

Trwają szkolenia Straży Ochrony Kolei z wykorzystaniem taboru Kolei Śląskich Fot. NaKolei.pl

W ramach wieloletniej współpracy Kolei Śląskich ze służbami Straży Ochrony Kolei, funkcjonariusze SOK będą w najbliższym czasie odbywać szkolenia na terenie tej  Spółki. Szkolenia będą obejmowały głównie zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa – wszystko po to, by ćwiczyć i rozwijać umiejętności taktyczne.

W związku z organizowanymi w bieżącym roku zajęciami z zakresu taktyk i technik interwencji, funkcjonariusze SOK w Katowicach do października będą odbywać szkolenia z wykorzystaniem taboru Kolei Śląskich. Szkolenia są ściśle związane z zasadami bezpieczeństwa i technikami postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. W trakcie szkoleń funkcjonariusze ćwiczą na pokładach pociągów  m.in. bezpieczne poruszanie się w pociągu, zasady bezpieczeństwa podczas podejmowania interwencji przez patrole SOK oraz wyprowadzanie napastnika z pojazdu. Pierwsze z cyklu szkoleń odbyło się 3 września.

Koleje Śląskie wielokrotnie miały możliwość współpracować ze służbami Straży Ochrony Kolei. Również przy okazji ubiegłorocznego szczytu klimatycznego COP24, który był dużym wyzwaniem dla regionu – także pod względem bezpieczeństwa. Dlatego tym bardziej przewoźnik cieszy się ze współpracy i wzajemnej nauki w tak ważnym temacie, jakim jest bezpieczeństwo w transporcie kolejowym.

 

Zobacz również:  Spektakularne ćwiczenia policji i Straży Ochrony Kolei na dworcu Łódź Kaliska