NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju idzie do remontu. MPK Poznań rozstrzygnęło przetarg

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju idzie do remontu. MPK Poznań rozstrzygnęło przetarg

Redakcja
Fot. MPK Poznań

MPK Poznań rozstrzygnęło postępowanie przetargowe na remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową modernizację torowiska, a więc przede wszystkim wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej.

Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła firma POPR. Po ponad 25 latach od uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych trasy w celu przywrócenia jej pierwotnych parametrów eksploatacyjnych, pozwalających na przejazd tramwajów z odcinkową prędkością do 70 km/h. Na odcinku od ul. Roosevelta do przystanku Słowiańska planuje się w związku z tym wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej. W ramach prowadzonych prac przeprowadzona zostanie również konserwacja betonowej warstwy ochronnej koryta balastowego na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską.

Wykonawca, – po podpisaniu umowy z MPK Poznań Sp. z o.o. – w pierwszej kolejności będzie musiał dopełnić formalności związanych ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń, aby następnie przystąpić do prac w terenie, które potrwają około 6 miesięcy od ich rozpoczęcia.

Z racji innego źródła finansowania prac, dla pozostałego fragmentu trasy – od przystanku Słowiańska do pętli os. Jana III Sobieskiego – odrębne postępowanie przetargowe prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. – W ogłoszonym postępowaniu oferty złożyło sześć firm. Obecnie prowadzone są czynności w zakresie weryfikacji poprawności złożonych ofert – informuje ZTM.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności