Ekonomia i rynek Kolej na świecie Przewozy towarowe

Transport kolejowy z Chin – czy warto?

Transport kolejowy z Chin – czy warto?

Chiny na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wypracowały sobie na rynku międzynarodowym pozycję, o której wiele państw może jedynie marzyć. Kraj ten prym wiedzie przede wszystkim w produkcji różnego rodzaju dóbr, zazwyczaj z tworzyw sztucznych (takich jak plastik), które następnie eksportowane są na cały świat.

 

 

 

 

Chińska potęga gospodarcza

Jako iż nakłady finansowe przeznaczane na proces produkcyjny są niewielkie, po wytworzonych produktach nie ma się co spodziewać nadzwyczaj wysokiej jakości. Nie przeszkadza to jednak przedsiębiorcom (również tym wyższej rangi, na przykład ogromnym zachodnim koncernom kosmetycznym korzystającym z chińskich półproduktów) sprowadzającym różnego rodzaju towary z Chin. Dlaczego? Bowiem ludzie chcą je kupować, a poza tym wytworzenie  takiego samego produktu w rodzimym kraju poniosłoby za sobą kilkukrotnie wyższe koszty.

Co z transportem?

Import produktów lub półproduktów z Chin jest bardzo popularny i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mogłoby być ono jeszcze większe, gdyby przedsiębiorców nie odstraszała kwestia transportu zamówionych dóbr z Chin – a bardzo często tak się właśnie dzieje. Oczarowani wizją potencjalnych zysków, które mógłby im przynieść import produktów z Państwa Środka, nigdy nie wprowadzają tych planów w życie. Niesłusznie. Transport z Chin działa dziś o wiele sprawniej i prężniej, niż nam się wydaje.

Planując import z Chin przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaka forma transportu okaże się najbardziej opłacalna. Produkty mogą bowiem zostać do nas dostarczone między innymi drogą lotniczą, kolejową lub morską. Wybierając spośród tych możliwości należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Pierwszym z nich jest gabaryt przywożonych towarów. Te niewielkich rozmiarów (oraz w niewielkich ilościach) warto transportować samolotami; większe zaś przewozić należy pociągami lub też kontenerowcami. Ważnym aspektem jest również czas – jeżeli przedsiębiorcy na nim zależy, warto by wybierał samoloty lub pociągi, bowiem to właśnie one zapewniają najniższy czas wykonania usługi.

Coraz chętniej wybieranym przez konsumentów rozwiązaniem jest transport kolejowy z Chin. Nie bez powodu cieszy się on dużym zaufaniem – jest bowiem jednym z najbardziej niezawodnych sposobów transportu z Państwa Środka. Koszty różnią się rzecz jasna w zależności od wielu czynników, przede wszystkim gabarytu towarów – te większe muszą być bowiem przewożone w specjalnych kontenerach. Koszty przewozu takim kontenerem wahają się zazwyczaj w okolicach kilkunastu tysięcy. Tak zwana “drobnica” pociąga za sobą o wiele niższe koszty zamykające się zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Rozładunek możliwy jest w kilkunastu polskich miastach – miejsce to uzależnione jest od tego, z której części Chin produkt przybywa.

Kolej – czy warto dać jej szansę?

Transport kolejowy z roku na rok coraz bardziej umacnia swoją pozycję i nieustannie wiedzie prym w swojej dziedzinie. W Polsce powstaje zaś coraz więcej firm oferujących tego typu usługi. Jak się bowiem okazuje, Polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie opierają swoją działalność na imporcie produktów z Chin.

Transport kolejowy z Chin jest niezawodny, nie pociąga za sobą niebotycznych kosztów, a ponadto umożliwia przewożenie załadunku szybko, dlatego zdecydowanie warto dać tej alternatywie szansę.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pks-sa.com/oferta/fracht-kolejowy.html

 

Artykuł sponsorowany