Transport miejski Wiadomości

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły prace torowe na Wolskiej

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły prace torowe na Wolskiej Fot. Tramwaje Warszawskie (fot. ilustracyjna)

W dniach 8 – 15 lipca br. Tramwaje Warszawskie przeprowadzą remont torów na łuku z ul. Młynarskiej w Wolską. Będą utrudnienia na drodze. Trasy zmienią tramwaje linii 20, 23 i 24.

Prace remontowe zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, od poniedziałku (8 lipca) od godz. 0:01 do czwartku (11 lipca), zwężona będzie jezdnia ul. Wolskiej. Z jednego pasa utrzymana będzie możliwość jazdy w kierunku Bemowa i skrętu w prawo w ul. Młynarską.

W drugim etapie, od 11 do 15 lipca rano, plac budowy zajmie wylot ul. Młynarskiej oraz pas dzielący jezdnie ul. Wolskiej. Jadący ul. Wolską w kierunku Bemowa będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Z drugiego będzie można skręcić w prawo w ul. Młynarską. Jadący ul. Wolską od strony Bemowa nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Młynarską (z tego pasa możliwe będzie natomiast zawracanie). Objazd w tej relacji będzie oprowadził do ul. Okopowej i Leszno. W obydwu etapach na północnej jezdni ul. Wolskiej pomiędzy ul. Okopową a Młynarską jeden pas będzie przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej. Trasy zmienią tramwaje linii 20, 23 i 24

Trasy tramwajów 20, 23, 24 i zastępczej linii autobusowej Z3.