Działania Infrastruktura

Strzegom, Bolesławice, Stanowice, Międzyrzecz-gotowe przejazdy w ramach inwestycji wartej 250 mln zł

Strzegom, Bolesławice, Stanowice, Międzyrzecz-gotowe przejazdy w ramach inwestycji wartej 250 mln zł fot. PLK

Już teraz kierowcy mogą odczuć większy komfort i bezpieczeństwo na czterech przejazdach w miejscowościach Strzegom, Bolesławice, Stanowice, Międzyrzecz. Na remont 21 przejazdów przeznaczono ponad 26 mln zł.

To część działań z wartej 250 mln zł inwestycji na Dolnym Śląsku. Cztery przejazdy, jeden m.in. w miejscowości Strzegom i Międzyrzecz jest już dużo bezpieczniejszy. Finalnie w regionie zmodernizowanych zostanie 21 przejazdów. Nowe urządzenia sterowania, wymienione tory i jezdnia to efekt realizacji projektu z Krajowego Programu Kolejowego za 250 mln zł. 

Na Dolnym Śląsku już na 4 przejazdach: w Bolesławicach, Stanowicach, Strzegomiu i Międzyrzeczu, na trasie z Katowic do Legnicy wymienione zostały tory i jezdnia. Trwa montaż dodatkowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów pociągów i samochodów. Roboty torowe i drogowe rozpoczęły się również na 5 skrzyżowaniach m.in. w Jaworze i Bierutowie. Kolejnym etapem inwestycji będzie montaż nowych urządzeń sygnalizacji przejazdowej.

Prace na Dolnym Śląsku będą trwać jeszcze w przyszłym roku. Na Dolnym Śląsku przejazdy modernizowane są także w ramach prac na linii Legnica  – Rudna Gwizdanów – przebudowanych zostanie 16 przejazdów. Więcej szczegółów na stronie zarządcy infrastruktury.