NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi Strefa Ciszy PKP Intercity – przez dwa lata skorzystało z niej ok. 930 tys. osób

Strefa Ciszy PKP Intercity – przez dwa lata skorzystało z niej ok. 930 tys. osób

Redakcja

Strefa Ciszy-blisko 930 tys. pasażerów skorzystało z niej w pociągach PKP Intercity. To wynik osiągnięty od połowy kwietnia 2016 roku.

4P Research Mix na zlecenie PKP Intercity przeprowadziło to badanie w dniach 13-14.04.2018 r. Badano grupę 493 osób odbywających podróż na pokładzie pociągu EIP w Strefie Ciszy. Jest to pierwszy przewoźnik, który wprowadził taką strefę do składów kolejowych.

 Strefa Ciszy w Pendolino znajduje się w każdym 7. członie składu. Cena biletu na strefę jest taka sama jak za miejsce w klasie 2. Jak zapowiada PKP Intercity niedługo na pokładzie EIP w Strefie Ciszy przejedzie milionowy pasażer.

W Strefie Ciszy większość podróżujących to kobiety (59%). PKP Intercity badało również opinię pasażerów o Strefie jeszcze przed jej wprowadzeniem. – Aż 62,3% ankietowanych stwierdziło wówczas, że takie rozwiązanie jest atrakcyjne. Po dwóch latach jej funkcjonowania aprobatę dla takiej podróży wyraził niemal każdy, kto ze strefy skorzystał. – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Aż 95% osób zadeklarowało, że w przyszłości wybierając się w podróż składem kategorii Express InterCity Premium, skorzysta ze Strefy Ciszy. Co drugi pasażer w Strefie czyta książki i prasę. Pasażerowie korzystają z ciszy m.in. śpiąc, pracując czy ucząc się w podróży.

Więcej szczegółów na temat wyników badań i o samej Strefie Ciszy znajduje się na stronie PKP Intercity.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności