Wiadomości

Stracił przytomność i upadł na peron. Funkcjonariusze SOK uratowali mu życie

Stracił przytomność i upadł na peron. Funkcjonariusze SOK uratowali mu życie Fot. SOK

Wczoraj na dworcu Gdańsk Główny podróżny oczekując na pociąg nagle stracił przytomność i upadł na peron. Funkcjonariusze SOK, poprzez zastosowanie techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przywrócili funkcje życiowe podróżnego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, na peronie dworca Gdańsk Główny około godziny 13:30. Patrolujący teren dworca funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli, jak jeden z podróżnych oczekujących na pociąg nagle zasłabł i upadł na peron. Funkcjonariusze SOK natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Mężczyzna nie oddychał, w związku z czym patrol SOK przystąpił do przywracania funkcji życiowych mężczyzny poprzez zastosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednocześnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Akcja reanimacyjna okazała się skuteczna – funkcjonariuszom SOK udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny jeszcze przed przybyciem służb medycznych. O godzinie 14:30 mężczyzna został zabrany do szpitala.

Wszyscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przechodzą regularne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Na wyposażeniu każdego patrolu znajduje się apteczka pierwszej pomocy.