NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi Stadler pokaże na targach TRAKO zespół trakcyjny FLIRT oraz tramwaj TANGO dla Sarajewa

Stadler pokaże na targach TRAKO zespół trakcyjny FLIRT oraz tramwaj TANGO dla Sarajewa

Redakcja
Fot. Stadler

W tym roku Stadler pokaże na targach TRAKO elektryczny zespół trakcyjny FLIRT dla Serbii oraz tramwaj TANGO N3 dla miasta Sarajewo.

19 września na torze B nr 2 podczas targów TRAKO Stadler wystawi zespół trakcyjny FLIRT wyprodukowany dla spółki kolejowej z Serbii. Natomiast 20 września na torze A będzie można zobaczyć tramwaj TANGO dla miasta Sarajewo w Bośni i Hercegowinie. Oczekuje się, że najbardziej prestiżowe targi kolejowe w Europie Środkowo-Wschodniej odwiedzi ponad 16 000 gości z 48 krajów.

Pod koniec 2021 roku Srbija Voz i firma Stadler podpisały umowę na dostawę 18 wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT. Jest to kolejna umowa zawarta z Kolejami Serbskimi, w latach 2014 i 2015 Stadler dostarczył przewoźnikowi pojazdy typu FLIRT i KISS. Pociągi te okazały się komercyjnym sukcesem w Serbii, gdzie pojazdy Stadlera cieszą się dużą popularnością.

Pociągi w ramach tego zamówienia będą eksploatowane na trasach regionalnych w całej Serbii. Są rozwinięciem dotychczasowych konstrukcji, w których dodatkowo wdrożono najnowocześniejsze koncepcje i rozwiązania techniczne. Dostarczone pojazdy to składy czteroczłonowe o długości całkowitej 80,7 m. Posiadają strefy dla pasażerów 1. klasy z komfortowymi siedzeniami oraz strefy dla pasażerów z ograniczoną mobilnością. Pociągi są wyposażone również w stojaki na rowery, duże półki na bagaż i automat z napojami i przekąskami.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności