Strona główna » Wiadomości » Stadler dostarczy więcej pociągów wodorowych dla Kalifornii

Stadler dostarczy więcej pociągów wodorowych dla Kalifornii

Redakcja
Fot. Stadler

Stan Kalifornia podpisał ze Stadlerem umowę na sześć dodatkowych pociągów wodorowych. Są to opcje kontraktowe wykonane przez stan w ramach umowy podpisanej w październiku 2023 roku.

Po ogłoszeniu jesienią ubiegłego roku zamówienia na pociągi wodorowe dla stanu Kalifornia, Stadler dostarczy teraz sześć kolejnych najnowocześniejszych pociągów wodorowych dla Kalifornijskiej Agencji Transportu Stanowego (CalSTA) i Caltrans. Te dodatkowe pojazdy powiększą flotę do dziesięciu pociągów wodorowych. Pierwotny kontrakt zawiera opcję na maksymalnie 25 pociągów.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć dodatkowe pociągi wodorowe dla California State Transportation Agency (CalSTA) i Caltrans…wspólnie przyspieszamy dekarbonizację transportu kolejowego w USA – powiedział Martin Ritter, dyrektor generalny Stadler US.

Stadler jest zaangażowany w uczynienie podróży w Ameryce Północnej bardziej ekologicznymi i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla specyficznych wyzwań regionu. Biorąc pod uwagę ograniczoną elektryfikację linii kolejowych w USA, FLIRT H2 ma szczególne znaczenie. Technologia wodorowa umożliwia zrównoważoną mobilność, ponieważ jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla konwencjonalnych systemów napędowych – mówi Ansgar Brockmeyer, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie Stadler.

Pociąg wodorowy firmy Stadler został poddany testom zarówno w Szwajcarii, jak i w USA i udowodnił swoją wyjątkową wydajność i niezawodność.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x