NaKolei.pl Wiadomości Sokista po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu

Sokista po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu

Redakcja
Fot. Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei po służbie, podczas rodzinnej wycieczki zauważył kierowcę, którego styl jazdy wskazywał na to, że jest pod wpływem alkoholu. Kierowca sam zatrzymał się na poboczu – za potrzebą fizjologiczną. Ten moment wykorzystał Sokista.

Do całej sytuacji doszło 1 czerwca 2021 roku. Funkcjonariusz SOK tego dnia był wolny od służby, jechał na rodzinną wycieczkę, akurat znajdując się w okolicy wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Białystok – Wasilków. W trakcie jazdy zauważył samochód osobowy, który bez uzasadnionej przyczyny zjechał kilkukrotnie na przeciwny pas jezdni. Następnie pojazd zatrzymał się na poboczu drogi, a kierujący nim mężczyzna wysiadł w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej.

Moment ten wykorzystał funkcjonariusz SOK w celu sprawdzenia stanu psychofizycznego mężczyzny kierującego pojazdem. Po krótkiej rozmowie stwierdził, że od kierującego pojazdem czuć silną woń alkoholu, w związku z czym nie dopuścił, aby pijany kierowca wsiadł ponownie za kierownicę i zabrał od niego kluczyki do samochodu. Podczas oczekiwania na wezwany patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku ujęty 36-latek poinformował, że od kilku dni był w ciągu alkoholowym. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji badanie wykazało, że prowadził pojazd mając 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności